Uwaga!

W weekend (02.03-03.03.2024 r.) trwają prace techniczne i niektóre strony mogą działać nieprawidłowo. Przepraszamy za utrudnienia.

Wybuch pojazdu

Gwałtowna zmiana stanu równowagi ciśnień z jednoczesnym wyzwoleniem się gazów, pyłów, pary lub cieczy wywołane ich dążeniem do rozprzestrzeniania się, powstała w ubezpieczonym pojeździe lub obejmująca swoim zasięgiem ubezpieczony pojazd.Czy wiesz, że...

Wybuch pojazdu jest w zakresie ubezpieczeń rozpatrywany również jako okoliczność związana z następstwami nieszczęśliwych wypadków osób nim podróżujących. W produkcie HDI NNW w związku z ruchem pojazdu, obok wspomnianego wybuchu pojazdu jako okoliczność powstania nieszczęśliwego pojazdu są także wymienione: ruch pojazdu, wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, załadowywanie lub rozładowywanie pojazdu, pożar pojazdu oraz naprawa pojazdu w trasie jazdy. Polisa NNW chroni w zakresie powstałego podczas wybuchu trwałego uszczerbku na zdrowiu, kosztów leczenie związanych z wypadkiem, a także chroni w zakresie śmierci osoby ubezpieczonej.