Zapewniamy obowiązkowe ubezpieczenie OC w okazyjnej cenie

Masz samochód – musisz go ubezpieczyć. Wybierz nasze podstawowe, tanie OC lub opłacalne HDI OC Turbo z ochroną zniżek. Jest to gwarancja, że nawet jeśli spowodujesz szkodę do 2000 zł, przy ustalaniu składki na następny rok nie stracisz zniżek za bezszkodową jazdę. To się opłaca!

Co uwzględnia Ubezpieczenie OC - przykłady

Wypadek

Gdy spowodujesz wypadek, w którym ktoś ucierpi, a inne pojazdy zostaną uszkodzone.

Stłuczka na światłach

Kiedy wjedziesz w samochód stojący przed Tobą na czerwonym świetle.

Potrącenie pieszego albo rowerzysty

Jeśli jadąc samochodem potrącisz pieszego albo rowerzystę.

Zarysowanie czyjegoś pojazdu

Gdy na parkingu otworzysz zbyt szeroko drzwi i uszkodzisz inny samochód.

Czego nie uwzględnia ubezpieczenie OC - przykłady

Uszkodzenie Twojego samochodu

Gdy porysujesz drzwi w trakcie załadunku ciężkiego bagażu.

Uszkodzenie Twojego garażu

Gdy parkując we własnym garażu uszkodzisz bramę wjazdową.

Rozładowany akumulator

Gdy awaria akumulatora uniemożliwi Ci jazdę samochodem i chcesz wezwać pomoc.

Wybicie szyby i kradzież z Twojego samochodu

Gdy ktoś uszkodzi Twój samochód, np. wybije szybę, próbując coś z niego ukraść.

Możesz mieć więcej – sprawdź!

Najczęściej zadawane pytania

Przed czym chroni OC komunikacyjne?

Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych chroni Ubezpieczonego przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych przez kierującego pojazdem osobom trzecim, w tym innym uczestnikom ruchu.

Gdzie znajdę szczegółowe warunki OC komunikacyjnego?

Warunki ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów reguluje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003 r.  z późniejszymi zmianami.

Jakie są sumy gwarancyjne na polisach OC?

Sumy gwarancyjne to kwoty do wysokości, których wypłacimy odszkodowanie. W odniesieniu do jednego zdarzenia, bez względu na liczbę poszkodowanych odpowiedzialność Warty nie może być niższa niż równowartość w złotych:

  • 5 210 000 euro w przypadku szkód na osobie,
  • 1 050 000 euro w przypadku szkód w mieniu.

Za szkody spowodowane w państwach innych niż Rzeczpospolita Polska, na terenie których obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa, Warta odpowiada do wysokości sumy gwarancyjnej określonej przepisami tego państwa, nie niższej jednak niż suma określona powyżej.

Jak wznowić polisę OC/AC w HDI?
  1. Odnów polisę samodzielnie - możesz to zrobić online za pomocą naszego kalkulatora. Dobierz zakres ochrony oraz dodatki, których potrzebujesz Sprawdź szczegóły jak odnowić >
  2. Odnów polisę u najbliższego Agenta, którego znajdziesz za pomocą naszej wyszukiwarki. Porozmawiaj z nim przez telefon lub umów się na spotkanie. Kup u Agenta >
W jakich krajach działa OC komunikacyjne?

Ochroną objęte są skutki kolizji, potrącenia czy wypadku - zarówno na terenie Polski, jak również w większości krajów europejskich (Andora, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Litwa, Lichtenstein, Luksemburg, Łotwa, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspa Man, Wyspy Faroe, Wyspy Normandzkie).

W jakich krajach OC komunikacyjne nie działa i trzeba kupować Zieloną Kartę?

Kraje w których nie wystarczy samo nasze OC, lecz wymagana jest Zielona Karta to: Albania, Azerbejdżan, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Tunezja, Turcja, Ukraina. Więcej informacji znajdziesz także na stronie Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych  www.pbuk.pl.

Dlaczego trzeba mieć OC komunikacyjne?

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego ma obowiązek zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC. Wypełnienie tego obowiązku pozwoli Ci uniknąć konsekwencji finansowych związanych ze spowodowaniem szkody osobie trzeciej.
Pamiętaj, że jeśli nie będziesz miał OC komunikacyjnego Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny jest w stanie to ustalić dzięki swojej bazie umów OC i nałożyć opłatę karną. Może to być nawet kilka tysięcy złotych! Szczegóły znajdziesz na stronie UFG.

Dla jakich pojazdów dostępna jest opcja ochrony zniżek?

Dostępna tylko w wariancie OC Turbo dla pojazdów osobowych i ciężarowych, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony.

Jak działa opcja ochrony zniżek?

Podczas zawierania umowy klient dostaje gwarancję, że mimo jednej szkody zostanie uznany za bezszkodowego przy ustalaniu składki na kolejny rok. Jeżeli w ciągu roku nie będzie miał miejsca żaden wypadek, opcja ta będzie dostępna również w kolejnym roku. Przy podpisywaniu nowej umowy limit odszkodowania za pierwszy rok ubezpieczenia wynosi 2000 zł. W przypadku odnowienia takich umów bez zgłoszonej szkody, ochrona ta nie jest ograniczona wysokością odszkodowania.

Zobacz więcej Zwiń

Przydatne dokumenty

Zobacz, dlaczego wybrali nas inni

Mam ubezpieczenie w HDI od kilku lat. Dobry kontakt z konsultantami, szeroka sieć warsztatów, auto zastępcze w razie naprawy i zero problemów z wypłatą ubezpieczenia.

Irek z Olszyny

Jestem z HDI! Daje dużo zniżek oraz możliwość obniżenia i tak już sensownie policzonej polisy. Na pewno zostanę, a i przy przedłużeniu polisy będę mogła pewnie skorzystać z czegoś ekstra!

Zofia z Marcinkowic Dolnych

Nie zapewniamy, że powyższe opinie pochodzą od osób, które faktycznie korzystały lub nabyły ubezpieczenie.

Obsługa polisy

Pilna pomoc