Rozładowywanie pojazdu

Zespół czynności koniecznych do usunięcia ładunku lub bagażu z ubezpieczonego pojazdu, nie dotyczy czynności polegających na przenoszeniu ładunku lub bagażu po jego wyjęciu z pojazdu do miejsca przeznaczenia.
 

Czy wiesz, że...

Rozładowywanie pojazdu to pojęcie związane z polisą NNW w związku z ruchem pojazdów. Polisa taka chroni w zakresie odniesienia trwałego uszczerbku w wyniku wypadku, śmierci w wyniku wypadku oraz poniesienia kosztów leczenia wynikających z takiego wypadku.

W przypadku HDI NNW w związku z ruchem pojazdu jednym z wymienionych okoliczności powstania wypadku jest właśnie jego rozładowywanie. Ponadto ogólne warunki tego produktu uwzględniają jako okoliczności powstania wypadku wspomniany już ruch pojazdu, wsiadanie i wysiadanie z pojazdu załadowywanie pojazdu, pożar lub wybuch pojazdu oraz naprawę pojazdu na trasie jazdy. Nieszczęśliwy wypadek podczas rozładowywania pojazdu dotyczy tylko osób, które podróżują ubezpieczonym pojazdem. Podobnie jak rozładowywanie pojazdu jest traktowane rozładowywanie przyczepy lub naczepy służącej do przewozu ładunków. W przypadku maszyny rolniczej lub ciągnika rolniczego złączonego z przyczepą nieszczęśliwy wypadek podczas rozładowywanie dotyczy jedynie kierowcy tej maszyny lub ciągnika.