Inne zdarzenie

Niemożność korzystania z ubezpieczonego pojazdu z powodu:

  • zatrzaśnięcia wewnątrz ubezpieczonego pojazdu klucza lub innego urządzenia służącego do otwarcia tego pojazdu
  • utraty lub zniszczenia klucza lub innego urządzenia służącego do otwarcia ubezpieczonego pojazdu lub uruchomienia silnika
  • użycia niewłaściwego paliwa, jego braku lub zamarznięcia
  • rozładowania akumulatora
  • przepalenia żarówki
  • braku powietrza w oponie/oponach
     

Czy wiesz, że...

Inne zdarzenia to pojęcia związane z ubezpieczeniem Assistance naszego pojazdu. W ubezpieczeniu HDI Moto-Assistance inne zdarzenia, to określenia sytuacji, w których nie doszło do awarii naszego pojazdu lub nasz pojazd nie uczestniczył w wypadku.

Najczęściej występują przypadki związane z rozładowaniem się akumulatora, co powoduje, że nie możemy uruchomić samochodu. W takiej sytuacji powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta HDI. Do miejsca, gdzie przebywamy, zostanie skierowany holownik, jednak z reguły w podobnych okolicznościach nie ma potrzeby odholowywania naszego pojazdu. Holowniki są wyposażone w zestawy umożliwiające uruchomienie silnika przy rozładowanym akumulatorze. Jeśli nasz samochód uda się uruchomić, to już po kilku lub kilkunastu minutach nasz akumulator będzie na tyle naładowany, że powinniśmy móc uruchomić ponownie silnik przy kolejnej próbie.

Dość często zdarzają się też pomyłki podczas tankowania pojazdu na stacji paliw, polegające na zatankowaniu innego paliwa, niż to, które służy do napędzania naszego samochodu. W takim przypadku bardzo ważne jest, aby po stwierdzeniu zatankowania niewłaściwego paliwa nie uruchamiać silnika w samochodzie. Może to spowodować poważną i kosztowną awarię samochodu. Po kontakcie z Centrum Obsługi Klienta HDI możemy liczyć na odholowanie samochodu do warsztatu w celu usunięcia ze zbiornika niewłaściwego paliwa oraz wyczyszczenia instalacji paliwowej.