Awaria pojazdu

Każdy przypadek losowy, wynikający z przyczyn wewnętrznych ubezpieczonego pojazdu, powodujących unieruchomienie tego pojazdu za wyjątkiem sytuacji określonych jako Inne zdarzenie.
 

Czy wiesz, że...

Awaria pojazdu to pojęcie związane z ubezpieczeniem Assistance naszego pojazdu. Zakres ochrony Assistance w HDI dotyczy wspomnianej awarii pojazdu, ale również wypadku, w którym nasz pojazd może uczestniczyć oraz tak zwanych innych zdarzeń, czyli np. rozładowania akumulatora czy też zatrzaśnięcia kluczyków lub urządzenia sterującego w samochodzie.

Z awarią mamy do czynienia, gdy jedziemy samochodem, silnik gaśnie i nie da się go uruchomić. Podobnie, gdy chcemy uruchomić nasz pojazd i nie jesteśmy w stanie tego zrobić.

Mając ubezpieczenie HDI Moto-Assistance we wspomnianych powyżej przypadkach powinniśmy jak najszybciej skontaktować się Centrum Obsługi Klienta HDI. Po weryfikacji naszej ochrony polisowej zostanie do miejsca, gdzie przebywamy skierowany holownik. Niekoniecznie nasz pojazd będzie musiał być od razu odholowany do warsztatu. Zanim to nastąpi, zostanie podjęta próba naprawy samochodu, który uległ awarii. Dopiero po stwierdzeniu, że naprawa na miejscu awarii jest niemożliwa, pojazd zostanie odholowany do wskazane przez nas warsztatu.