Uwaga!

W weekend (02.03-03.03.2024 r.) trwają prace techniczne i niektóre strony mogą działać nieprawidłowo. Przepraszamy za utrudnienia.

Ubezpieczenie Assistance – czy jest obowiązkowe?

Assistance należy do ubezpieczeń dobrowolnych. Nie masz obowiązku kupować takiej polisy, jednak w razie niespodziewanych zdarzeń na drodze, będzie ona bardzo przydatna.

Gdy podróżujesz samochodem może Ci się przytrafić kolizja albo awaria. Niekiedy nawet zanim wyruszysz w drogę może okazać się, że masz kłopot np. rozładowanym akumulatorem, przebitą oponą, brakiem paliwa czy przepaloną żarówką w reflektorze. To właśnie w takich sytuacjach, docenisz posiadanie Ubezpieczenia Assistance.

Jednak to nie wszystko co może Ci się przytrafić. Pechowo może dojść do tzw. Innych zdarzeń, w wyniku których nie dasz rady skorzystać z pojazdu, przykładowo zatrzaśniesz w samochodzie klucz lub inne urządzenie służące do jego otwarcia albo użyjesz paliwa niewłaściwego dla silnika Twojego pojazdu, to też możesz liczyć na pomoc assistance.

Sprawdź ubezpieczenie Assistance w HDI

Ubezpieczenie Assistance – co warto przemyśleć przed zakupem?

Assistance komunikacyjne jest jednym z najbardziej rozbudowanych pod względem dostępnych wariantów ochrony, zakresu terytorialnego, a nawet okresu na jaki może być zawarte. To sprawia, że łatwo dostosować ochronę do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Przed zakupem warto przemyśleć czy ochrona ma obejmować jedynie podstawowe usługi, np. tylko holowanie po wypadku, udzielenie pomocy informacyjnej, czy może zależy Ci na bardzo szerokim zakresie, który obejmie także inne usługi, np. wynajęcie samochodu zastępczego, gdy Twoje auto ulegnie awarii, zakwaterowanie dla Ciebie gdy z powodu uszkodzenia pojazdu nie możesz dalej kontynuować swojej podróży.

Typowa umowa ubezpieczenia assistance jest zawierana na 12 miesięcy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby skorzystać z krótkoterminowej polisy HDI Moto Assistance w wariancie Podróżnik 15. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić w OWU szczegóły dotyczące okresu ubezpieczenia.

Pamiętaj, że dokonując wyboru polisy assistance musisz uwzględnić, jak korzystasz z samochodu, w jakiej odległości o miejsca zamieszkania najczęściej podróżujesz, gdzie jeździsz, np. czy poruszasz się pojazdem wyłączenie na terenie Polski, a może także wyjeżdżasz za granicę. To wszystko ma znaczenie, bo w zależności od wybranego wariantu możesz liczyć na różne zakresy pomocy.

Ubezpieczenie Assistance a zakres terytorialny

Zakres terytorialny (terytorium, na którym doszło do wypadku) uzależniony jest od wybranego wariantu ubezpieczenia Assistance. W HDI masz do dyspozycji aż cztery warianty Ubezpieczenia Assistance w których umowa trwa 12 miesięcy:

  • Standard,
  • Złoty,
  • Złoty +,
  • Platynowy.

Natomiast Podróżnik 15 to jeden wariant krótkoterminowy, w którym umowa trwa 15 dni.

Który wariant HDI Moto Assistance najbardziej odpowiada Twoim potrzebom? – szczegóły możesz sprawdzić tutaj.

Kiedy zadziała polisa assistance?

W zależności od wybranego wariantu polisa może zadziałać w razie:

  • wypadku,
  • awarii,
  • innych zdarzeń losowych,
  • kradzieży pojazdu.

Szczegóły możesz sprawdzić w tabelarycznym zestawieniu wariantów ubezpieczenia Assistance.