Ekstra 2000 – gotówka na niespodziewane wydatki po kradzieży samochodu

Ubezpieczenie

Kradzież samochodu dezorganizuje codzienne życie. Wyobraź sobie, że nagle nie masz auta, by zawieźć dzieci do szkoły czy samemu dojechać do pracy. Gdy Twój samochód padnie łupem złodzieja, nagle masz wiele dodatkowych zadań. Musisz załatwić formalności takie jak zgłoszenie kradzieży na policję, musisz poszukać nowego auta. Czas po kradzieży nie należy do łatwych i powoduje duży stres. Przezorność nakazuje, by wcześniej zadbać o wsparcie dla siebie w tak trudnej sytuacji. Jeśli oprócz obowiązkowego OC, rozważysz zakup dodatkowego ubezpieczenia Ekstra 2000 za niewielką składkę, wynoszącą jedynie 19 zł, możesz spać spokojnie nawet po kradzieży!

Pieniądze po kradzieży samochodu bez zbędnych formalności 

Dzięki ubezpieczeniu HDI Ekstra 2000 otrzymujesz gwarancję wypłaty kwoty 2 000 zł, jeżeli dojdzie do kradzieży Twojego pojazdu. Co ważne, to wsparcie finansowe masz zapewnione niezależnie od tego, gdzie auto zostało skradzione – blisko domu czy daleko np. gdy wyjechałeś nim na urlop. Pieniądze otrzymasz bez zbędnych formalności. Wystarczy zaświadczenie z policji, potwierdzające zgłoszenie kradzieży i szybki kontakt z naszym Centrum Obsługi Klienta.

Sprawdź ubezpieczenie OC w HDI

Na co można wykorzystać pieniądze z ubezpieczenia w razie kradzieży auta​​​​

Samodzielnie decydujesz, na co przeznaczysz odszkodowanie z ubezpieczenia Ekstra 2000. Wydaj te środki na to, czego potrzebujesz po kradzieży. Może to być np.:

  • wynajęcie samochodu zastępczego,
  • zakup biletów komunikacji miejskiej,
  • zakup biletów autobusowych, kolejowych,
  • lotniczych lub biletów na jakikolwiek inny środek transportu,
  • opłacenie przejazdów taksówkami,
  • zapłata za zakwaterowanie w czasie podróży.

Nie ma ograniczeń dotyczących miejsc, gdzie ponoszone są wydatki – niedaleko domu czy w czasie wyjazdu. A jeśli zdarzy się, że z ubezpieczenia zechcesz opłacić koszty rejestracji nowego samochodu, także możesz to zrobić. Gdy niespodziewanie, z dnia na dzień musisz przeorganizować się i funkcjonować bez skradzionego samochodu, to otrzymane od ręki 2000 zł z ubezpieczenia bardzo ułatwia życie!

Jakie pojazdy można objąć ubezpieczeniem Ekstra 2000?

 

Ubezpieczenie HDI Ekstra 2000, pomocne w razie kradzieży, dotyczy samochodów osobowych lub ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony o ładowności do 800 kg, które są zarejestrowane w Polsce. Ekstra 2000 możesz dokupić zarówno do ubezpieczania OC, jak i ubezpieczania AutoCasco (AC).

Mam już AC, po co mi dodatkowe ubezpieczenie w razie kradzieży?

Rzeczywiście ubezpieczenie AutoCasco (AC) daje ochronę między innymi w razie kradzieży samochodu. Dodatkowe ubezpieczenie Ekstra 2000 warto rozważyć, jeśli chcesz liczyć na zorganizowanie dodatkowej gotówki po kradzieży Twojego samochodu. Za niewielką składkę, wynoszącą jedynie 19 zł otrzymujesz 2000 zł, które mogą być bardzo pomocne po zdarzeniu o tak przykrych konsekwencjach, jak kradzież samochodu.

Jakich zdarzeń i okoliczności nie obejmuje ubezpieczenie w razie kradzieży Ekstra 2000?

Przede wszystkim pamiętaj o stosowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, które chronią przed kradzieżą. Ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania w przypadku kradzieży, jeśli:

  • oddalisz się od samochodu, ale kluczyki czy dokumenty pozostawisz w środku,
  • zgubisz kluczyki do auta i nie poinformujesz o tym ubezpieczyciela,
  • nie włączysz zabezpieczeń przed kradzieżą, w które wyposażony jest samochód,
  • zwlekasz ze zgłoszeniem kradzieży na policję.

Należy zawsze pamiętać o zachowaniu ostrożności i reagować tak szybko, jak to możliwe.

Ładowanie...
Kalkulator OC / AC
Poznaj ofertę i kup ubezpieczenie
online
PLs
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Minimalna liczba znaków to 4.
Numer rejestracyjny jest błędny. Sprawdź numer rejestracyjny w dowodzie rejestracyjnym (pkt. A).
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.

Polecane porady

Ubezpieczenie

Dlaczego ubezpieczenie OC jest tak istotne?

Być może traktujesz ubezpieczenie OC jako przykry obowiązek wynikający z bezdusznych przepisów. Niesłusznie! Zwróć uwagę…

Ubezpieczenie

Jakie mogą być konsekwencje braku ciągłości ubezpieczenia OC pojazdu?

Każdy zarejestrowany pojazd musi posiadać aktualną polisę OC – taki wymóg wynika z przepisów prawa Nawet niewielka, np.…

Assistance

Ubezpieczenie Assistance - czy warto kupić?

Awaryjne sytuacje mogą się przytrafić w trakcie każdej podróży samochodem. Jak wtedy wybrnąć z tarapatów? Przezorni…

Zobacz wszystkie porady