Ochrona zniżek – dla kogo jest korzystna?

Ubezpieczenie OC/AC

Zniżka, czyli procentowy lub kwotowy rabat przyznawany przy zakupie polisy, naliczana jest za każdy rok bezszkodowej jazdy. Osoby, które mają udokumentowany wieloletni przebieg ubezpieczeń OC i AC bez szkód, najczęściej otrzymują bardzo wysokie zniżki, dlatego powinny dbać o ochronę swych przywilejów i sięgać po ochronę zniżek.

To również rozwiązanie przydatne dla osób, które od niedawna mają prawo jazdy i nie zdążyły jeszcze nabyć doświadczenia za kierownicą. W ich przypadku wznowienie polisy po spowodowaniu szkody może słono kosztować. Pomocnym sposobem na uniknięcie wysokich wydatków, jest właśnie ochrona zniżek.

Najczęstsze przyczyny utraty zniżek

Najczęstszą przyczyną utraty zniżek na ubezpieczenie OC jest spowodowanie szkody, która zostanie naprawiona z Twojego OC. Nie ma znaczenia czy szkoda powstała w wyniku kolizji tj. zdarzenia, w którym żaden z jego uczestników nie odniósł obrażeń, a wystąpiły jedynie straty materialne, czy też jest efektem wypadku – czyli zdarzenia, którego skutkiem są obrażenia ciała innej osoby (np. kierującego, pasażerów, pieszych), śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. W przypadku ubezpieczenia AC jest podobnie - zgłoszenie szkody pociąga za sobą utratę zniżki. Pamiętaj, że na utratę zniżek wpływa też przerwa w ubezpieczeniu pojazdu.

Sprawdź ubezpieczenie OC w HDI

Czy za ochronę zniżek trzeba dopłacać?

W HDI oferujemy ochronę zniżek OC w cenie ubezpieczenia HDI Turbo. Na czym dokładnie ona polega? W przypadku nowej umowy z opcją ochrony zniżek klient w pierwszym roku otrzymuje gwarancję, że ustalając składkę za wznowienie, uznamy go za bezszkodowego, nawet gdy spowoduje szkodę do 2 000 zł. Jeśli w ciągu roku trwania ubezpieczenia klientowi nie zdarzy się szkoda i przedłuży umowę, to nadal będzie korzystać z ochrony zniżek, co więcej – we wznowionej polisie ochrona zniżek będzie kontynuowana bez limitu wysokości szkody.

Z kolei ochrona zniżek w ubezpieczeniu AC w HDI jest opcją, którą można dokupić. Kto z niej skorzysta, ten otrzymuje gwarancję, że przy ustalaniu składki na następny rok będzie traktowany jak bezszkodowy, nawet jeżeli przydarzy mu się jedna szkoda. Nie ma przy tym znaczenia wysokość szkody.

Gdzie jest dostępna ochrona zniżek?

Porównując różne propozycje ubezpieczenia pojazdu warto sprawdzić dostępność oraz zasady korzystania z ochrony zniżek, gdyż nie wszyscy ubezpieczyciele mają w ofercie ochronę zniżek, a ponadto każde towarzystwo ubezpieczeniowe przygotowuje oferty na własnych zasadach.

Ładowanie...
Kalkulator OC / AC
Poznaj ofertę i kup ubezpieczenie
online
PLs
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Minimalna liczba znaków to 4.
Numer rejestracyjny jest błędny. Sprawdź numer rejestracyjny w dowodzie rejestracyjnym (pkt. A).
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.

Polecane porady

Ubezpieczenie

Dlaczego ubezpieczenie OC jest tak istotne?

Być może traktujesz ubezpieczenie OC jako przykry obowiązek wynikający z bezdusznych przepisów. Niesłusznie! Zwróć uwagę…

Ubezpieczenie

Jakie mogą być konsekwencje braku ciągłości ubezpieczenia OC pojazdu?

Każdy zarejestrowany pojazd musi posiadać aktualną polisę OC – taki wymóg wynika z przepisów prawa Nawet niewielka, np.…

Assistance

Ubezpieczenie Assistance - czy warto kupić?

Awaryjne sytuacje mogą się przytrafić w trakcie każdej podróży samochodem. Jak wtedy wybrnąć z tarapatów? Przezorni…

Zobacz wszystkie porady