Jazda z uszkodzoną szybą jest ryzykowna. Uszkodzenie może ograniczać widoczność. Istnieje również ryzyko, że pęknięcie nagle powiększy się w trakcie jazdy. Obie te sytuacje grożą spowodowaniem kolizji lub do wypadku.

Jeśli zależy Ci na skutecznej ochronie związanej z uszkodzeniem szyb, postaw na dedykowane ubezpieczenie szyb.

Sprawdź ubezpieczenie szyb w HDI

W jaki sposób chronić się przed wydatkami na naprawę szyby samochodowej?

Rysa, pęknięcie czy inny uszczerbek widoczny na szybie, to nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa. Odpowiedzialny kierowca po zauważeniu uszkodzenia na szybie swojego pojazdu nie powinien zwlekać z jej naprawą. A przecież uszkodzenie może się przytrafić akurat wtedy, kiedy nie możesz sobie pozwolić na żadne dodatkowe wydatki związane z naprawą czy wymianą szyby. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie Ci ubezpieczenie szyb samochodowych. Jest to jedno z dodatkowych, dobrowolnych ubezpieczeń dedykowanych dla pojazdów. Możesz wykupić ochronę szyb zarówno przy zakupie samego ubezpieczenia OC, a także, gdy decydujesz się na pakiet obejmujący OC oraz Autocasco.

Co zapewnia ubezpieczenie szyb w HDI

Ubezpieczenie szyb zapewni Ci zorganizowanie i pokrycie kosztów wymiany lub naprawy uszkodzenia szyby. W przypadku ubezpieczenia HDI Szyby naprawa lub wymiana odbywa się bez angażowania Twojej gotówki. Masz zapewnioną pomoc najbliższego, renomowanego warsztatu szybowego naszych parterów: NordGlass i FlotaGlasservice.

Ubezpieczenie obejmuje niemal wszystkie przypadki zniszczenia szyb np., gdy złodziej uszkodzi szybę podczas próby włamania, gdy uderzy w nią kamień wypadający spod kół innego samochodu, gdy padający grad doprowadzi do pęknięć.

Szczególnie korzystne jest, że likwidacja szkody z ubezpieczenia HDI Szyby nie obciąża Twojej historii szkodowej w AC. Masz naprawioną lub wymienioną szybę, a nie tracisz zniżek AC — to duża zaleta tego ubezpieczenia!

Sprawdź ubezpieczenie szyb w HDI

Jakie szyby można naprawiać w ramach ubezpieczenia HDI Szyby?

Ubezpieczenie dotyczy naprawy lub wymiany: szyby czołowej, szyb bocznych lub szyby tylnej. Nie obejmuje natomiast okna dachowego, panoramicznego dachu ani szyberdachu. Także reflektory światła i lusterka nie wchodzą w zakres ubezpieczenia szyb.

Warsztaty, w których likwidowane są szkody szybowe używają produktów fabrycznie nowych, posiadających atesty, certyfikaty i homologacje, o tych samych parametrach technicznych co szyba podlegająca wymianie. Pamiętaj jednak, że nie są to szyby oryginalne danej marki pojazdu, lecz alternatywne — o jakości porównywalnej z oryginalnymi szybami producenta samochodu.