Dlaczego warto mieć ubezpieczenie szyb?

Ubezpieczenie

Jazda z uszkodzoną szybą jest ryzykowna. Uszkodzenie może ograniczać widoczność. Istnieje również ryzyko, że pęknięcie nagle powiększy się w trakcie jazdy. Obie te sytuacje grożą spowodowaniem kolizji lub do wypadku.

Jeśli zależy Ci na skutecznej ochronie związanej z uszkodzeniem szyb, postaw na dedykowane ubezpieczenie szyb.

Rysa, pęknięcie czy inny uszczerbek widoczny na szybie, to nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa. Odpowiedzialny kierowca po zauważeniu uszkodzenia na szybie swojego pojazdu nie powinien zwlekać z jej naprawą. A przecież uszkodzenie może się przytrafić akurat wtedy, kiedy nie możesz sobie pozwolić na żadne dodatkowe wydatki związane z naprawą czy wymianą szyby. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie Ci ubezpieczenie szyb samochodowych. Jest to jedno z dodatkowych, dobrowolnych ubezpieczeń dedykowanych dla pojazdów. Możesz wykupić ochronę szyb zarówno przy zakupie samego ubezpieczenia OC, a także, gdy decydujesz się na pakiet obejmujący OC oraz Autocasco.

Sprawdź ubezpieczenie OC w HDI

Co zapewnia ubezpieczenie szyb w HDI

Ubezpieczenie szyb zapewni Ci zorganizowanie i pokrycie kosztów wymiany lub naprawy uszkodzenia szyby. W przypadku ubezpieczenia HDI Szyby naprawa lub wymiana odbywa się bez angażowania Twojej gotówki. Masz zapewnioną pomoc najbliższego, renomowanego warsztatu szybowego naszych parterów: NordGlass i FlotaGlasservice.

Ubezpieczenie obejmuje niemal wszystkie przypadki zniszczenia szyb np., gdy złodziej uszkodzi szybę podczas próby włamania, gdy uderzy w nią kamień wypadający spod kół innego samochodu, gdy padający grad doprowadzi do pęknięć.

Szczególnie korzystne jest, że likwidacja szkody z ubezpieczenia HDI Szyby nie obciąża Twojej historii szkodowej w AC. Masz naprawioną lub wymienioną szybę, a nie tracisz zniżek AC — to duża zaleta tego ubezpieczenia!

Jakie szyby można naprawiać w ramach ubezpieczenia HDI Szyby?

Ubezpieczenie dotyczy naprawy lub wymiany: szyby czołowej, szyb bocznych lub szyby tylnej. Nie obejmuje natomiast okna dachowego, panoramicznego dachu ani szyberdachu. Także reflektory światła i lusterka nie wchodzą w zakres ubezpieczenia szyb.

Warsztaty, w których likwidowane są szkody szybowe używają produktów fabrycznie nowych, posiadających atesty, certyfikaty i homologacje, o tych samych parametrach technicznych co szyba podlegająca wymianie. Pamiętaj jednak, że nie są to szyby oryginalne danej marki pojazdu, lecz alternatywne — o jakości porównywalnej z oryginalnymi szybami producenta samochodu.

Ładowanie...
Kalkulator OC / AC
Poznaj ofertę i kup ubezpieczenie
online
PLs
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Minimalna liczba znaków to 4.
Numer rejestracyjny jest błędny. Sprawdź numer rejestracyjny w dowodzie rejestracyjnym (pkt. A).
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.

Polecane porady

Ubezpieczenie

Dlaczego ubezpieczenie OC jest tak istotne?

Być może traktujesz ubezpieczenie OC jako przykry obowiązek wynikający z bezdusznych przepisów. Niesłusznie! Zwróć uwagę…

Ubezpieczenie

Jakie mogą być konsekwencje braku ciągłości ubezpieczenia OC pojazdu?

Każdy zarejestrowany pojazd musi posiadać aktualną polisę OC – taki wymóg wynika z przepisów prawa Nawet niewielka, np.…

Assistance

Ubezpieczenie Assistance - czy warto kupić?

Awaryjne sytuacje mogą się przytrafić w trakcie każdej podróży samochodem. Jak wtedy wybrnąć z tarapatów? Przezorni…

Zobacz wszystkie porady