Jakie aspekty ubezpieczenia AC są ważne w przypadku nowego auta?

AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. W przypadku samodzielnego finansowania nowego samochodu decyzja o jego zakupie należy więc tylko do Ciebie. Biorąc pod uwagę wartość nowych samochodów, wielu kierowców decyduje się na ubezpieczenie autocasco.

Gdy kupujesz nowe auto w salonie, często sprzedawca od razu proponuje Ci ubezpieczenie obejmujące zarówno OC, jak i AC. To tzw. pakiet dealerski. Pamiętaj jednak, że sprzedawcy współpracują najczęściej z jednym lub dwoma ubezpieczycielami. Jeśli zdecydujesz o zakupie polisy na własną rękę będziesz mieć większy wpływ na wybór zakresu i ubezpieczyciela.

W sytuacji, gdy nowe auto jest kupowane na kredyt lub finansowane za pomocą leasingu zdarza się, że bank lub leasingodawca nie tylko wymaga ubezpieczenia AC, ale wręcz narzuca towarzystwo, w którym trzeba je zawrzeć.

Często jednym z istotnych czynników dla posiadaczy nowych samochodów jest okres, przez jaki towarzystwo ubezpieczeniowe gwarantuje, że w razie wypadku lub kradzieży wypłaci kwotę równą wartości zakupu auta.

W przypadku Autocasco dla fabrycznie nowego samochodu, kupionego u dealera, HDI przyjmuje jego cenę fakturową jako wartość pojazdu aż przez 6 miesięcy od daty wystawienia faktury. Jeśli w tym czasie przydarzy Ci się kradzież auta lub jego całkowite zniszczenie, dzięki ubezpieczeniu AC możesz liczyć na komfort otrzymania wystarczających środków na zakup nowego, równie dobrego auta.

Sprawdź ubezpieczenie AC w HDI

Na co można liczyć w ramach polisy AC w HDI

Ubezpieczenie AC w HDI to propozycja dla właścicieli pojazdów zainteresowanych kompleksową ochroną ubezpieczeniową w formule all risks, czyli uwzględniającą wszystkie przypadki, które nie zostały wyraźnie wyłączone w OWU.

Jeśli posiadasz polisę AC w HDI to ryzyko kradzieży części lub całego pojazdu jest standardowo objęte ochroną. Ubezpieczenie pokryje też szkody polegające na uszkodzeniu lub całkowitym zniszczeniu samochodu:

  • podczas wypadku, kolizji z drzewem, wjechania w dziurę;
  • przez pożar, zatopienie, wybuch;
  • w wyniku działania żywiołów (np. przez wiatr, deszcz nawalny, grad);
  • przez wandala lub w czasie włamania.

Także szkody powstałe na skutek niecodziennych zdarzeń, np. przegryzienia kabli przez gryzonie, uderzenia kamienia w szyberdach są objęte ochroną.